31

lip

Ocenianie Kobiecej Urody, a Kursy Uwodzenia.

Posted by: in: Damian Parcel // 0 comment.

          Nie ma dwóch takich samych ludzi na Świecie, tak samo jak nie ma dwóch identycznych gustów. Każdy z nas lubi coś innego, co jest wynikiem jego preferencji. I tak samo, jeśli chodzi o temat kobiet. Niestety na naszej drodze do szczęścia stoi moda, a dokładniej rzecz ujmując uleganie jej. W samej modzie nie ma nic złego, dzięki niej się nie nudzimy. Problem pojawia się wtedy, kiedy jej preferencje przedkładamy ponad swoje.

Kobieta ma się Tobie podobać.

          Jedynym człowiekiem na Ziemi, któremu ma odpowiadać osoba z którą się spotykasz jesteś TY. Niby oczywiste, prawda?

Niestety jeśli chodzi o wybór partnera, większość ludzi myśli o sobie na końcu.

♦ Co powie rodzina? 

♦ Co powiedzą znajomi? 

♦ Czy obcy ludzie na ulicy będą mi zazdrościć? 

♦ Czy sprostałem oczekiwaniom mody, tego co lansują media?

Uwodzenie zawsze jest subiektywne.

          Nie można uwodzić średniej statystycznej. Tak samo nie można ferować subiektywnych ocen i zakładać, że mają one obiektywny wydźwięk. Jeśli posługujemy się skalą od 1 do 10, to szybko zauważymy, że kobieta, która stanowi dla kogoś siedem, dla nas jest co najwyżej czwórką i vice versa.

Dokładnie na tej samej zasadzie działa ferowanie wyroków jeśli chodzi o wiek (co jest częstym problemem wg mężczyzn i samych kobiet). Czy 20latka jest zbyt młoda? To zależy czy pyta 25latek, czy 80latek… . Jak widzisz, w uwodzeniu i podrywaniu istnieje tylko strona subiektywna, to umiejętności mogą mieć obiektywną skuteczność.

Ta dziewczyna mi się podoba, a ta nie…

      Czasem wydaje mi się, że mężczyźni, stworzyli skalę oceniania urody, tylko po to, by stanowiło to wymówkę, by nie poznawać kobiet. Zaskoczenie? Otóż, kiedy mężczyzna powinien podejść do kobiety, pojawiają się w jego głowie wymówki – zupełnie normalne, w naszej nienormalnej rzeczywistości.
Wtedy się zaczyna wymiana przymiotów, które tylko mają utwierdzić faceta w niepodejściu.

Można kochać tylko kogoś za nogi, jednak a nuż pojawi się kobieta, która nóg nie ma do nieba, ale za to ma piękną twarz, która nam się podoba. Jak zdecydować, czy podejść? Zadamy pytanie jakiemuś guru? Nie. Sami musimy sobie odpowiedzieć: Czy ta dziewczyna jest dla mnie atrakcyjna? Jeśli tak, to już wiesz co masz zrobić.