25

sie

Czy Kobiety Powinny Podrywać Mężczyzn? Szkoła Uwodzenia

Posted by: in: Damian Parcel // 0 comment.

          Obecnie trend wygląda tak: mężczyźni coraz mniej pokazują swoją męską stronę, a że równowaga w naturze musi być, to kobiety zaczęły przejmować inicjatywę. 

„Niech to one nas podrywają.”

          Nie da się ukryć, że jeśli jesteśmy facetami, którzy nie podejdą i nie nawiążą rozmowy z kobietą, która jest atrakcyjna, to bardzo na rękę jest sytuacja, w której to dziewczyna sama nas będzie podrywała. Wygodne? Ba! Ale czy skuteczne?

Mężczyźni są podobno wzrokowcami i jeśli jakaś kobieta od razu nie przykuje ich uwagi, to może być ciężko go uwieść. Więc takich kobiet mogłoby podchodzić na pęczki i nic by nie wskórały. Jakie jest więc rozwiązanie? Niech to mężczyźni podchodzą do kobiet!

Nie jesteśmy aż tak różni od siebie.

          Podejście do obcej osoby na ulicy i wyartykułowanie naszego zainteresowania ma bardziej dalekosiężne (negatywne) skutki dla kobiet niż dla mężczyzn.

♦ Kobiety wychowywane są w kulturze, gdzie każe im się sądzić, że mężczyzna chce dziewicy bez skazy. Jeśli ona by podeszła, to prawdopodobieństwo, że ON sobie pomyśli, że ona podchodziła do wielu mężczyzn jest duże. Mężczyźnie się to wybaczy (jest to również warunkowane kulturowo, czy nam się to podoba czy nie). 

♦ Inicjatywa wiąże się z odrzuceniem. Nikt nie lubi być odrzucanym. Jeśli kobieta zostałaby odrzucona, to prawdopodobnie za względu na wygląd, na to bowiem popkultura każe im stawiać. Jeśli więc dziewczyna nie zainteresowałaby mężczyzny, to zaniżone poczucie wartości gwarantowane. A faceci? Chłopaki nie płaczą! (też warunkowane kulturowo). 

Kobiety nie wybierają, kobiety się godzą.

          Kobieta, w krajach Europy Środowej i Wschodniej, może wybrać mężczyznę tylko spośród tych, którzy się do niej zalecali. Może oczywiście wysłać zaproszenie ale… jeśli facet nie umie czytać sygnałów, to nici z romansu. Kiedy więc mówimy, że kobieta wybiera mężczyznę, to na myśli mamy to, że powie albo TAK, albo NIE jeśli chodzi o zaloty mężczyzny. 

Facet natomiast może powiedzieć: HEJ, PODOBASZ MI SIĘ! (to jest wybór). »Spośród dziewczyn, które widziałem w klubie, Ty wydałaś mi się naj****, więc Cię wybrałem.«

Tak więc, czy aby na pewno to, że to faceci podrywają kobiety, powinno być dla mężczyzn takim wielkim ciosem? O wiele lepiej postrzegać to jako świetną szansę dla !wybrania! sobie kogoś, kto nam będzie najbardziej odpowiadał.

Jeśli podoba Ci się to jak piszę, zapraszam do lajkowania, udostępniania i innych bajerów. Pozdrawiam Cię, Piątka!