04

sty

3 Złote Cechy w Uwodzeniu

Posted by: in: Damian Parcel // 0 comment.

          Jeśli weźmiemy do ręki jakąkolwiek ankietę, dotyczącą męskich cech osobowości, będących dla kobiet cechami poszukiwanymi u płci przeciwnej, spotkamy przeważnie te same odpowiedzi. Na zmianę usłyszymy między innymi: pewność siebie, odwaga, poczucie humoru. O co więc tak naprawdę chodzi Paniom, gdy odpowiadają? Co kryje się za owymi cechami oraz jakie błędy my, mężczyźni mamy w ich postrzeganiu?

 

Pewność siebie? Ale że co?

          Ale że zdecydowanie. Pewność siebie to, w gruncie rzeczy, zdecydowanie. Zdecydowanie w życiu uczuciowym, zawodowym, rodzinnym itd. Zdecydowanie jeśli chodzi o podejmowanie decyzji. Na pewno mieliśmy okazję usłyszeć z kobiecych ust słowa: „To jest konkret facet”. To komplement tak mocny, że przewyższający docenienie ładnej buzi mężczyzny.

Mężczyzna dochodzi więc do wniosku, że musi tę cechę w sobie wykształcić. I co? I arogancja. Niestety większość osób, przez pewność siebie rozumie osobnika typu macho, który rozstawia wszystkich po kątach. Nic bardziej mylnego. Tego rodzaju zachowanie to tylko przybierana maska, by ukryć swoją niepewność. Maski mają różne nazwy: egoizm, cwaniactwo, czy wyżej wspomniana arogancja.

Odwaga? Czyli, że na czerwonym świetle mam przejeżdżać?

          Nie, nie i jeszcze raz nie. To nazywamy lekkomyślnością. Tym kobiecie nie zaimponujemy. Oczywiście, trochę adrenaliny jeszcze nikomu nie zaszkodziło, ale nie o tym tutaj.

Odwaga to nie brak strachu, ale działanie POMIMO jego odczuwania. Różnica jest wyraźna. I ja i Ty z pewnością czegoś się boimy. Czym jednak różni się człowiek sukcesu, który idzie cały czas do przodu, od człowieka, który chowa głowę w piasek? Tym, iż ten pierwszy czuje strach tak samo jak ten drugi, ale nie pozwala mu dominować i przysłaniać jego życiowych aspiracji.

Chyba oczywistym jest to, że kobiety takich mężczyzn uwielbiają. Tacy mężczyźni często zostają liderami, a za liderami się podąża…

Poczucie humoru? Czyli, że kawały mam opowiadać?

          Niekoniecznie. Poczucie humoru to tak naprawdę dystans do swojej osoby. To umiejętność śmiania się z samego siebie. Człowiek z poczuciem humoru nie traktuje życia śmiertelnie poważnie. Często taki osobnik nie będzie marudą, będzie potrafił rozładować napięcie. Czy kobiety lubią takich mężczyzn? Chyba nie muszę odpowiadać, że tak!

Pamiętać jednak należy, że jest różnica między byciem śmiesznym, a zabawnym. Z osoby śmiesznej się śmiejemy (gapa, pierdoła), natomiast jeśli chodzi o osobę zabawną, to śmiejemy się razem z nią.

Poczucie humoru oprócz swoich społecznych walorów, komunikuje również Paniom inteligencję, szybkość kojarzenia faktów. To świadczy o dobrych genach, na których kobietom zależy.