21

lip

Dlaczego Brzydcy Faceci Mają Ładne Dziewczyny? Kurs Uwodzenia

Posted by: in: Damian Parcel // 0 comment.

          Czy wygląd dla dziewczyny ma duże znaczenie? Dziwi mnie to pytanie, zważając na to, że wszyscy znamy, widzimy, mijamy pary gdzie ona jest śliczna, a on… niekoniecznie. I na odwrót!
Można oczywiście wpaść w następną pułapkę i tłumaczenie się mężczyzn na kursach uwodzenia i powiedzieć: „On ma pieniądze.” HA! Po takiej odpowiedzi, można więc twierdzić, że wygląd się dla niej nie liczy. Ale czy aby na pewno? O co więc w tym chodzi?

 

Kobieta wybiera mężczyznę w oparciu o poczucie swojej wartości.

          … a nie o wartość jaką Ci się wydaje, że ma. Nazywam to „prawem pidźamy”. Kobieta jeśli będzie miała się związać z mężczyzną, to przerzuci na niego zarówno swoje wątpliwości jak i wartość. Jeśli będzie uważała się za kobietę atrakcyjną i wartościową, to z pewnością będzie chciała mężczyznę o tych samych cechach. Jeśli będzie się czuła jak brzydkie kaczątko (mimo że jest piękna), to wtedy nie wybierze przystojniaka, bo będzie się martwiła tym, że za chwile może ją zostawić, będzie zazdrosna o inne kobiety, i w ogóle „taki facet, to same problemy”.

Następnym razem jak spojrzymy na kogoś atrakcyjnego (kobietę, czy mężczyznę) nie myślmy za nich. Nie wiemy czy ten ktoś ma kompleksy, czy lubi siebie. Okładka książki może zachęcić do czytania, ale z pewnością nie zatrzyma przy lekturze.

 

Nie napełnisz wiadra z dziurą.

          Jest to okrutna prawda, ale choćbyśmy nie wiadomo jak starali się podnieść czyjeś poczucie własnej wartości, często będzie to bezproduktywna praca. Tego rodzaju zmiana musi wypływać z samej zainteresowanej osoby i MUSI być okupiona wysiłkiem.

Nie ważne ile razy będziemy mówić kobiecie, że jest piękna, atrakcyjna, zgrabna, jej piersi są idealnych rozmiarów, jest inteligentna, bystra, przebojowa, odważna to nic to nie zmieni. Tak samo jak powtarzanie mężczyznom, że poznawanie kobiet może być łatwe, przyjemne nic nie da, póki ktoś sam nie włoży w to pracy i tego nie zrozumie.

 

Wygląd liczy się czasem, ale osobowość i wartość zawsze.

          Dla każdego człowieka wygląd ma mniejsze lub większe znaczenie jeśli chodzi o partnera. Natomiast jeśli chodzi o ludzi, których lubimy nie ma takiej mocy. Nasz przyjaciel, albo osoba którą podziwiamy, może wyglądać sobie jak chce – nie ważne. Tu liczą się inne aspekty.

I zaskoczenie… te same aspekty liczą się w relacjach!
Zapomniana fraza: ZAIMPONUJ. Zarówno kobietom, jak i mężczyznom płeć przeciwna musi czymś zaimponować, przedstawiać wartość, czyli:  „Pragnę tego, bo xyz.” Dla każdego będzie to coś innego. A wygląd? Wygląd jest tylko (a nie aż) elementem tej układanki. 

Mężczyzna który wygląda „tak sobie”, a idzie pod rękę z piękną dziewczyną, przeważnie przedstawia wartość na innych płaszczyznach. A jaką wartość Ty wnosisz w życie kobiety?